BT Portföy Yönetimi

IT Portfolio Management şimdiye dek informal olmuş olan Bilgi Teknolojileri (BT) girişimlerinin sayısallaştırılmasını ve ölçülebilirliğinin etkinleştirilmesini sağlayarak BT yatırımlarınızın, projelerinizin ve kurumunuzun BT departmanlarının aktivetelerini çok daha sistematik bir şekilde yönetilebilmesini sağlar. İlaveten, objektif yatırım değerlendirme senaryoları sayesinde teknolojinin sağladığı katma değeri maksimize etmeyi mümkün kılar.

Bütün bunları gerçeklestirirken BT yatırımlarınızı iş öncelikleriniz ışığında doğru yönde yönlendirebilmeniz icin portfolio management konusunda başarısı ispatlanmış bir aractan destek almanız çok faydalı olacak ve sizi başarıya ulaştıracaktır.

Gerek ülkemizde, gerekse dünyada kişisel verilerin ve müşteri verilerinin korunması oldukça önemli ve zor bir konu halini almıştır. Sadece 2016 senesinde bu konuda ülkemizde sayısız ihlal tespit edilmiş olup, yurt dışında olduğu gibi ülkemizde de 6698 nolu kanun kapsamında yüklü cezalar ödenmek durumunda kalınmıştır. Kişisel verilerin korunamaması ödenen cezaya ilaveten müşteri güveni sarsılması ve müşteri kaybı gibi daha da vahim sonuçlara sebebiyet verir. Kişisel Verilerin Korunması (KVK) IT Portfolio Management’ın önemini gösteren konulardan sadece bir tanesidir.

Doğru aracı seçmek ise başlı başına zor bir konudur. Sektordeki en iyi uygulamalar ışığında üretilmis, uluslararası organizasyonların belirlediği standartları içeren, ve üreticisi ve/veya tedarikçisi ile uzun süreli, sağlıklı ve verimli bir ilisşki dahilinde çalışabileceğiniz bir ürünü tercih etmek en optimum çözümdür.

Hopex IT Portfolio Management aynı zamanda BDNA Technopedia™ ile entegre olarak BT yöneticilerine kategorize edilmiş ve düzenlenmiş yazılım ürün yaşam döngüleri sunar. Bu özellik tükenmiş ve etkinliğini kaybetmiş ürün(leri) takip edebilmenizi, yönetebilmenizi ve dolayısıyla gereksiz ve beklenmedik masraf ve maliyetlerden korunmanızı sağlar.

MEGA’nın merkezi veri havuzu (repository) üzerine kurulmuş platformu tüm IT Portfolio Management hedeflerinizin birbirine ulaşmasını sağlar.