Güvenlik Duvarı (Uçnokta)

Sophos XG Firewall

Sophos XG Firewall network güvenliğinin her alanında yenilikçi bir yaklaşım sergilemektedir. Firewall yönetiminden, bilgileri rapor etmeye ve diğer güvenlik sistemleriyle nasıl entegre olduguna kadar tüm güvenlik konularında sizlere eşi benzeri görülmemiş bir sadelik, güvenlik sezgisi ve ileri derece tehdit güvenliği seviyesi sunmaktadır.

Basit kullanımlı ileri derece koruma

Çoğu firewall ürünü bir çok modül ya da ekran boyunca kurulum yapmanızı ve politikalarını yönetmenizi istemektedir, ama Sophos değil. Sophos size tek bir ekran üzerinde tüm kullanıcılarınızı yönetme, izleme, filtreleme ve sıralama ile uygulama ve network politikalarını düzenlemenize izin veren güçlü birleşik bir politika sunmaktadır.

Tek korumayla çok daha fazlası

Devrimsel Security Heartbeat™, komple web application firewall, e-posta anti-virüs, şifreleme ve DLP’yi de içeren başka hiçbir yerde bulamayacağınız ihtiyacınız olabilecek ek özellikler ile birlikte tüm yeni nesil firewall özelliklerini alacaksınız. Hiçbir ek donanıma ihtiyacınız bulunmamaktadır. Hiçbir ek ücret ödenmemektedir. Hangi ürünü konumlandırmak istediğinize basitçe karar verebilirsiniz.

Etkili, güçlü ve hızlı

XG Firewall’u size üst düzey performans sunabilmek için tasarlandı. Cihazlarımız Intel multi-core teknolojisi, katı hal sürücüleri (SSD) ve hızlandırılmış bellek içi içerik taraması kullanılarak yapıldı. Buna ek olarak Sophos FastPath paket optimizasyon teknolojisi sizlerin daima maksimum verim almanıza olanak sunmaktadır.

Çok sayıdaki güvenlik duvarınızı basitçe yönetin

Sophos merkezi firewall yönetimi, çoklu SF-OS firewall tamamen merkezi yönetimini tek bir konsol üzerinden sağlamaktadır. SF-OS, Sophos UTM v9.x ve Cyberoam OS cihazlarıyla Sophos iView raporlamasını birleştirmek istiyorsanız, bunu da sağlamanız mümkündür.

Standart cihaz üzerinde raporlama

Cihaz üzerinde bulunan yüzlerce rapor çeşidiyle, kullanıcılarınızın ağınızda neler yaptığını tam olarak ögrenebileceksiniz. Ayrıca bir araç gerektirmeden yerel olarak depolanan detaylı raporlar alabilirsiniz. Eşsiz Kullanıcı Tehdidi Bölümü (User Threat Quotient) raporları sizlere hangi kullanıcınızın ağ güvenliğinizi tehlikeye attığını gösterir.

Politika sablonları sizi hızlıca korumaya alır

Ön tanımlı politika şablonları, sizlere Microsoft Exchange, SharePoint gibi yaygın uygulamalarınızı korumanıza izin verir. Listeden basitçe seçim yapın, bazı temel bilgileri yazın ve bırakın şablon geri kalanını halletsin. Tüm gelen/giden firewall kurallarını ve güvenlik ayarlarını sizin için otomatik bir şekilde ayarlar ve son politikayı basit bir İngilizce ile gösterir.

Patentli Layer-8 kimlik denetimi

Kullanıcı kimliği, kimlik tabanlı politika teknolojisi kullanıcıların kullandığı uygulamalar, bant genisliği ve IP adresi gözetilmeksizin diğer network kaynakları, konum, network ya da cihaz üzerinden kullanıcının denetlenmesine olanak sağlayak politikaların uygulanmasını başka bir boyuta çeker. Patentli Layer-8 kimlik kontrolü teknolojimiz kelimenin tam anlamıyla firewall ilkelerini tamamen yeni bir seviyeye çeker.

Otomatik kullanıcı risk raporları

Sophos Kullanıcı Tehdidi Bölümü (UTQ) göstergesi, kullanıcı davranışında eyleme geçirilebilir istihbarat sağlayan eşsiz bir özelliktir. Güvenlik duvarlarımız her bir kullanıcının internette gezinme alışkanlığı ve faaliyetini risk eğilimli davranışa sahip kullanıcıları tespit etmek için gelişmiş tehdit ve geçmişi ile ilişkilendirir.

Gelişmiş tehdit korumasında bir devrim SophosSecurityHeartbeat™

Öncelikle Security Heartbeat kendi zekasıyla birleştirmek için ve daha önceden bilinmeyen tehditlerce tehlikeye atan sistemleri tespit etmek için uç nokta korumalarını ve Güvenlik duvarınızı ilişkilendiren bir endüstridir. Heartbeat durumu, sistemler tekrar düzelene kadar erişimi izole etmek ya da sınırlandırmak için hem uç nokta korumasındaki hem de network seviyelerindeki eylemleri ani bir şekilde tetiklemek için güvenlik politika ayarlarına entegre edilmiştir. Bu özellik Sophos Cloud Endpoint Protection Advanced ya da Sophos Enduser Protection gerektirmektedir.