Kurumsal Mobilite

IBM MaaS360, daha kolay devreye alınabilen ve ölçeklenebilen bir kurumsal mobilite yönetimi platformudur. IBM MaaS360 ile şirketler belirli gereksinimlerini karşılamaya yardımcı olacak esnek çözümlerle mobil aygıtlarını, uygulamalarını ve içeriğini koruyabilir ve merkezi olarak yönetebilirsiniz.

Fortune 500 şirketlerinden küçük ve orta ölçekli işletmelere kadar, birçok şirket veri güvenliğini ve kişisel gizliliği korurken kullanıcıların üretken olmaları için gereken uygulamaları ve içeriği sağlamaya yardımcı olan, mobil girişimlerinin temeli olarak bu yazılıma güvenir.

MaaS360 Ürün Ailesi Versiyonları

IBM MaaS360 Management Suite

Şirketinizde kullanılan mobil aygıtları ve uygulamaları görüntülemenizi ve denetlemenizi sağlar. Yazılım tek bir ekrandan kurumsal mobil aygıt, uygulama ve gider yönetimi olanağı sunar; ilke ayarlarını, uygulamaları ve veri kullanımını yetkilendirmenizi ve yönetmenizi sağlar.

IBM MaaS360 Management Suite Özellikleri :

IBM MaaS360 Mobile Device Management: Kuruluş genelinde akıllı telefonların, tabletlerin ve dizüstü bilgisayarların görünürlüğünü ve denetimini sağlayarak mobil aygıt yönetiminin kolaylaştırılmasına yardımcı olur.

IBM MaaS360 Mobile Application Management: Mobil kurumsal uygulamaları devreye almanıza, yönetmenize ve korumanıza yardımcı olur.

IBM MaaS360 Mobile Expense Management: Kurum genelinde harcama ilkeleri belirlemenize ve mobil veriler ve uygulama kullanımını proaktif olarak izlemenize yardımcı olur.

IBM MaaS360 Mobile Threat Management: iOS ve Android aygıtlarındaki kurumsal kötü niyetli yazılımları saptamanızı, analiz etmenizi ve bunlar için çözüm oluşturmanızı sağlar.

IBM MaaS360 Laptop Management: Hem Windows PC’ler hem de Mac’ler için tek bir konsolda güvenlik ve yönetim sağlayın; böylece, kablosuz kayıt, ilke yapılandırması ve görünürlük, denetim ve dizüstü bilgisayarlarınızın raporlanması gibi konular sayesinde ürün yaşam çevrimini yönetmek üzere gerekli olan herşeye sahip olursunuz.

IBM MaaS360 Productivity Suite

IBM MaaS360 Productivity Suite, iOS, Android ve diğer aygıtlar için tutarlı ve sorunsuz iş akışlarıyla kurumsal verilerin kaybını önleyen bir çözüm sağlar. Çalışanların mobil deneyimlerini korurken kurumsal verilere güvenle erişmelerini sağlar. Kullanıcılar bağımsız ve güvenlik yönünden zengin bir ofis üretkenliği uygulamasıyla e-postalarını, takvimlerini ve kişilerini yönetebilir.Mobil aygıtlar için kurumsal veri kaybını önlemeyi hedefler.

IBM MaaS360 Productivity Suite Özellikleri :

IBM MaaS360 Mobile Application Security: Kurumsal ve üçüncü kişi uygulamalar için bir uygulama kapsayıcısı sağlayarak iOS, Android ve diğer aygıtlar için operasyonel ve güvenlik yönetimi sağlar.

IBM MaaS360 Secure Mobile Browser: Mobil aygıtlarda kurumsal intranet sitelerine ve genel web sitelere erişimi denetleyerek üretkenliği artırır ve verileri korur.

IBM MaaS360 Secure Mobile Mail: Kullanıcıların e-postalarına, takvimlerine ve kişilerine erişmeleri için bağımsız ve güvenlik yönünden zengin bir ofis üretkenliği uygulaması sağlar.

IBM MaaS360 Content Suite

IBM MaaS360 Content Suite, akıllı telefonlarda ve tabletlerde belgeleri kolay ve ölçeklenebilir bir biçimde dağıtma, yönetme ve koruma yöntemi sağlar. Çalışanların güvenlik yönünden zengin ve şifreli bir kapsayıcıda yönetilebilirliği ve denetimi sağlarken mobil aygıtlar genelinde iş belgelerini görüntülemelerini, düzenlemelerini ve eşitlemelerini sağlar. Her belgenin kendi güvenlik ilkesi olabilir ve kullanıcılara, gruplara ya da ayrı ayrı aygıtlara dağıtılarak son derece kişisel ve uyumlu bir kullanıcı deneyimi yaratılabilir.Belgeleri dağıtmanın, yönetmenin ve güvenliğini sağlamanın kolay ve ölçeklenebilir yoludur.

IBM MaaS360 Content Suite Özellikleri :

IBM MaaS360 Mobile Content Management: Mobil aygıtlarda belgelere daha güvenli erişim için şifrelenmiş bir kapsayıcıda içerik yönetimi ve denetimi sağlar.

IBM MaaS360 Mobile Document Editor: Kullanıcıların mobil aygıtlarında kurumsal içeriği güvenle oluşturmalarını, düzenlemelerini ve kaydetmelerini sağlar.

IBM MaaS360 Mobile Document Sync: Kullanıcıların yönetilen mobil aygıtlardaki belgeleri eşitlemesini sağlayarak üretkenliği ve verimliliği geliştirir.

IBM MaaS360 Gateway Suite

IBM MaaS360 Gateway Suite; SharePoint, Microsoft Windows dosya paylaşımı içeriği, intranet siteleri ve uygulama verileri gibi güvenlik duvarının arkasındaki kaynaklara mobil erişim sağlayan ürünler sunar. Ağınızda değişiklik yapılmasını, güvenlik duvarı güvenlik yapılandırması ya da erişim için aygıt sanal özel ağı (VPN) gerektirmez. IBM MaaS360 Gateway Suite, yetkilendirme, şifreleme ve kapsayıcı yaklaşımı ilkelerini kullanarak içeriğin güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olur.

IBM MaaS360 Gateway Suite Özellikleri :

IBM MaaS360 Gateway for Browser: Aygıt düzeyinde bir VPN bağlantısı olmadan kurumsal intranete, şirket içinde web sitelerine ve eski web uygulamalarına erişim sağlar.

IBM MaaS360 Gateway for Documents: Mobil aygıtlardan kurumsal dosya havuzlarına güvenlik yönünden zengin erişim sağlar

IBM MaaS360 Gateway for Apps: Uygulama içi VPN tüneli aracılığıyla şirket içindeki verilere ve kaynaklara erişimle kurumsal uygulamaları geliştirir.