Tehdit İstihbaratı

Güvenlik uzmanları 88.000’in üzerinde bilgisayar güvenliği açığından oluşan veritabanı, 25 milyarın üzerinde kataloglu web sayfası ve URL ile web ortamında genel bilgi/belge toplayıcısı, uluslararası istenmeyen posta derleyicisi ve her gün toplanan milyonlarca casus yazılım örneği de dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan güvenlik sorunlarını izler ve analiz eder.

IBM X-Force, müşterilerin, araştırmacıların ve genel olarak en yeni güvenlik risklerinin daha iyi anlaşılmasına ve yeni çıkan tehditlerin aşılmasına yardımcı olacak, IBM X-Force Tehdit Zekası Üç Aylık raporu da dahil olmak üzere birçok düşünce liderliği varlığı üretir. Üç aylık raporların yanı sıra Yönetilen Güvenlik Hizmetleri’mizin öngörülerine dayalı araştırma belgeleri ve web seminerleriyle birlikte SecurityIntelligence.com adresinden düzenli olarak web günlüğü gönderileri yayınlanır.

IBM X-Force Exchange, kullanıcıların en yeni küresel güvenlik tehditlerini hızla araştırmasını, eyleme dönüştürülebilir zekayı toplamasını ve iş arkadaşlarıyla işbirliği yapılmasını sağlayan, bulut tabanlı bir tehdit zekası paylaşım platformudur. IBM X-Force Exchange, IBM X-Force ölçeğinden yararlanan, kişi ve makine tarafından oluşturan zeka tarafından desteklenir.

IBM X-Force ARGE ekibi, İnternet güvenliğinde öncelikli bir yaklaşım temelini sağlar. Güvenlik uzmanlarından oluşan bu grup, güvenlik açıklarını ve güvenlikle ilgili sorunları araştırır ve değerlendirir, IBM ürünleri için değerlendirme ve karşı önlem teknolojisini geliştirir ve yeni ortaya çıkan İnternet tehditleriyle ilgili olarak kamuyu bilgilendirir. Bu öngörüler web günlükleri, belgeler, web seminerleri, infografikler ve etkileşimli veri görselleştirmeleri aracılığıyla paylaşılır.

IBM Security X-Force Threat Intelligence, daha fazla zeka ve doğru güvenlik uygulaması edinmenize yardımcı olmak için IBM QRadar Security Intelligence Platform’un analitik yeteneklerine dinamik İnternet tehdidi verileri ekler. Internet tehditlerine ilişkin son dakika verilerle QRadar tehdit analizi yeteneklerinin zenginleştirilmesi, kuruluşların yeni tehditleri daha kısa sürede görmesine, daha kapsamlı öngörüler ve bağlam edinmesine, güvenlik olaylarını önceliklendirmesine, saldırıları önlemesine ya da en aza indirmesine yardımcı olur.

IBM Security X-Force Threat Intelligence özellikleri :

  • Milyarlarca güvenlik olayını izler, milyonlarca istenmeyen posta ve e-dolandırıcılık saldırılarını takip eder ve milyarlarca web sayfasını ve görüntüsünü analiz etmiştir.
  • Genel araştırma alanı sağlar ve birden çok araştırma kaynağından veriler toplar.
  • Veri toplama çalışmaları ve kapsamlı bilgi tabanında saldırı tehdidine karşı koruma için IBM X-Force araştırmasını kullanır.
  • Çok çeşitli kullanım örneklerinde güvenlik açıklarını kapsamlı olarak tespit etmeye imkan sağlar.
  • İşletmeler ve devletler, dikey sektör bilgi merkezleri ve genel koordinasyon merkezleriyle işbirliği yapar.
  • Ek tehdit zekası değerini optimize etmek için çeşitli kullanım örneklerinde güvenlik açığı kapsamı sağlar.
  • Şüpheli kaynaklı IP adreslerini içeren güvenlik durumları için bağlam ve daha fazla öngörü sağlar.
  • Kavramsal kanıtları ve genel kullanım kodlarını analiz eder ve IBM Internet Security Systems AlertCon kaynak merkezini neredeyse gerçek zamanlı olarak günceller.
  • Daha kapsamlı öngörüler ve daha üstün koruma sağlamak için en güncel X-Force verilerini IBM QRadar Security Intelligence Platform analitiğine otomatik olarak gönderir.